Urodzona w styczniu 1980 roku, w podwarszawskim Pruszkowie, polska malarka wywodząca się z nurtu surrealizmu. Jednak swoje obrazy, Maja Borowicz, określa jako realizm emocjonalny. Jej obrazy najbliższe są polskim surrealistom, takim jak: Beksiński, Sętowski, Siudmak czy Yerka. Artystka posługuje się tradycyjną techniką olejną na płótnie. Maluje realistycznie, z troską o szczegóły, nie zgadza się na bylejakość i tuszowanie braków warsztatowych ekspresją twórczą. Odzwierciedla na płótnie swój własny, wewnętrzny świat na tle zastanej rzeczywistości. U Mai Borowicz liczy się każdy detal, dlatego też artystka spędza wiele miesięcy nad każdym swoim obrazem. Prawie wszystkie obrazy Borowicz się „rozpadają”, co podkreśla ulotność chwili, przemijanie, przy okazji dodając obrazom niezwykłej dynamiki. Jest to rodzaj „znaku firmowego” artystki, jej cecha charakterystyczna, która znalazła uznanie wśród znawców i miłośników sztuki.

Zdobyła gruntowne przygotowanie artystyczne pod okiem takich artystów jak: prof. Jan Rylke, dr. Jeremi Królikowski i prof. Sławomir Kolo w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie. W latach 2007-2013 związana była z animacją, efektami specjalnymi oraz grafiką komputerową. Zajmowała się ilustracją książkową (edukacyjnych, np. Atlas owadów polskich https://www.empik.com/pakiet-owady-polski-tom-1-2-kozlowski-marek-w,p1117693220,ksiazka-p) , concept art i matte paiting. Prowadziła również warsztaty i wykłady związane z komputerowymi efektami specjalnymi.

Jednak od 2013 roku na stałe powróciła do tradycyjnych form malarskich, takich jak malarstwo olejne na płótnie, akrylowe, grafika ołówkiem, tuszem, itp. Od tego czasu prezentuje swoje obrazy na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Wygrała między innymi międzynarodowy konkurs Art Revolution Tajpej na Tajwanie ( 2014 r.) oraz międzynarodowe Expo Spectrum Miami (2018 r.)

PRZYPISY