Fundacja Nova Ars Poloniae partnerem Wystawy „Beksiński w Warszawie”

Zdzisław Beksiński, AA84, akryl na płycie drewnianej, 98,5 × 101,0 cm
Zdzisław BeksińskiAA84akryl na płycie drewnianej, 98,5 × 101,0 cm

 

 

Zapraszamy na wystawę Beksiński w Warszawie, której Fundacja jest Partnerem.

Termin: 26 czerwca – 5 września 2021
Miejsce: Centrum Praskie Koneser w Warszawie

Więcej informacji na stronie www.beksinskiwwarszawie.pl

Zdzisław Beksiński

Zdzisław Beksiński, Warszawa

 

 

Zdzisław Beksiński – jeden z najsłynniejszych i najbardziej oryginalnych polskich malarzy. Jego prace są powszechnie rozpoznawalne na całym świecie, wielu uznaje je za wyjątkowe.

Od najmłodszych lat malowałem. Rysowałem oficjalnie uwspółcześnione, ale zrzynane z Grottgera sceny partyzanckie, a ponieważ „Playboy” wtedy nie istniał, więc wykonywałem też nieoficjalnie rozmaite rysunki, które zdobyły aplauz u kolegów, ale nie u księdza. Był pierwszym, który się na mnie naprawdę poznał, grzmiąc z ambony w trakcie rekolekcji: „Jest tu jeden taki między wami, który robi takie ohydne rysunki”. Ławki w kościele zaczęły trzeszczeć, inni uczniowie obracali się w moim kierunku: „Synu, ja ci przepowiadam, ty umrzesz, a twoje wstrętne dzieła gorszyć będą jeszcze pokolenia”.

WYWIAD Z RADOSŁAWEM L. KWAŚNICKIM

 

 

„Ubolewam nad tym, że mecenat to dziś instytucja zapomniana, marginalna wręcz. Wcale nie chodzi w niej o aspekty finansowe, tylko o to, by sztuka miała szansę trafiać do odbiorców i by zmuszała ich do refleksji” Mecenat sztuki Radosław Kwaśnicki i jego inwestycja w obrazy Beksińskiego – Sztuka – Forbes.pl

Pobierz artykuł

PRYWATNA KOLEKCJA OBRAZÓW

Na górę